Почетна клучни зборови ученици

клучен збор: ученици

Ново полугодие, стари проблеми за учениците

На почетокот на второто полугодие, останаа предизвиците од почетокот на учебната година, кога учениците се соочуваа со недостиг на учебници, речиси неупотребна вредност на...

Ивановска: Страв, збунетост, лутина се нормални реакции при трагедии, но потребно...

Убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска ја потресе целата јавност, но речиси најпогодени се учениците и младите. Кај нив се појавија емоции на страв, вознемиреност,...
- Advertisement -

НАЈНОВО