Почетна клучни зборови избори

клучен збор: избори

Младите учествуваат на избори, но ретко се вклучени во креирањето политики

Франција неодамна го доби најмладиот премиер во историјата кога Габриел Атал застана на чело на француската влада на 34-годишна возраст. Во меѓувреме, кај нас...

Партиите започнаа кампања, пред почетокот на кампањата

На неполн месец од официјалниот почеток на изборната кампања – двете најголеми македонски партии на големо се рекламираат во јавниот простор. Иако во модерното...

Ќе се спасат ли партиите од казни за непрoписно поставените висечки...

Ниту една политичка партија досега не е казнета поради непрописното поставување на висечки реклами низ тетовските улици за време на последните парламентарни избори за...

Со висечки реклами, дел од партиите ги извисија правилата за политички...

Од Општина Тетово ни потврдија дека на посочените локации воопшто не е дозволено политичко рекламирање, ниту пак е дадена дозвола за поставување на овие...

Државните службеници тешко се воздржуваат од партиско агитирање

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска и директорот на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот Александар Донев, се дел од функционерите...
- Advertisement -

НАЈНОВО