Почетна клучни зборови ковид-19

клучен збор: ковид-19

Амнестирани прекршителите на ковид протоколите кои не ги платиле казните

Оние кои немале пари да ја платат казната за прекршување на полицискиот час за време на пандемијата со Ковид-19, нема да одат во затвор....

Влијанија од пандемијата врз менталното здравје кај младите

Ковид-пандемијата остави сериозни последици врз менталното здравје на граѓаните, но најпогодени од целата популација се младите, кои се повеќе се свесни за значењето на...

Влијанието на вакцинацијата за Ковид 19 врз работните места

Македонија, но и многу други земји периодов по појавата на делта сојот и новиот бран воведоа низа рестриктивни мерки со кои се ограничува движењето...

Рестрикциите и влијанието врз човековите права

Освен што се први на „удар“ од новиот делта сој, најопасната варијанта на Ковид-19 досега, македонските граѓани кои не се вакцинирани или не го...
- Advertisement -

НАЈНОВО