Почетна клучни зборови напади

клучен збор: напади

Пендаровска: Со нападите на државните веб-страници, највисоката цена ја плаќаат граѓаните

Последниве неколку години се почесто мета на хакерски напади сe веб-страниците на државните институции, а меѓу нив се најдоа оние на Државна изборна комисија,...

ЗНМ и ОЈО се договориле пак да се разгледаат пријавите за...

Претставници на Здружението на новинарите на Македонија вчера имаа средба со Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески, на која се разговарало за подобрување на меѓусебната...

ЗНМ: Лани биле нападнати 18 новинари, никој не е повикан на...

Минатата година во Македонија вкупно се регистрирани 18 напади на новинари, од кои 13 физички и вербални напади, додека останатите се навреди, попречување во...
- Advertisement -

НАЈНОВО