Почетна клучни зборови бездомници

клучен збор: бездомници

Бездомништвото – комплексен проблем кој бара сериозен пристап

Проблемот со бездомниците е комплексен, а државата не му приоѓа сериозно, вели за ПИНА, Тони Станковски, претседателот на здружението на граѓани за помош на бездомници,...

Амнестирани прекршителите на ковид протоколите кои не ги платиле казните

Оние кои немале пари да ја платат казната за прекршување на полицискиот час за време на пандемијата со Ковид-19, нема да одат во затвор....
- Advertisement -

НАЈНОВО