Почетна клучни зборови СЈО

клучен збор: СЈО

СЈО отвори седум нови истраги, Бонева осомничена за пријавување лажни патарини

Поранешната пратеничка Силвана Бонева и бившиот министер за земјоделство Љупчо Димовски се меѓу седумнаесетмината осомничени за кои Специјалното јавно обвинителство отворило седум нови истраги....
- Advertisement -

НАЈНОВО