Почетна клучни зборови ЛГБТИ+

клучен збор: ЛГБТИ+

Стефан Петровски: Парадите на гордоста се пред сѐ протест

На 25. јуни во Скопје ќе се одржи третата Парада на гордоста. ПИНА за концептот за овогодинешнава парада, како и за ефектите од претходните...
- Advertisement -

НАЈНОВО