Исмевањето и навредувањето – значаен проблем во училиштата

Половина од учениците и наставниците (49%) истакнуваат постоење на тензии и инциденти во училиштата (со хетероген етнички состав), покажува истражувањето на тема „Насилството во...

Пет починати, 120 нови случаи на ковид-19 и 125 оздравени

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Филипче: Наесен се очекува нов бран на ковид-19 кој може да...

Дополнителни болнички капацитети се подготвуваат за евентуалниот нов бран на ковид-19 наесен, за кој министерот за здравство Венко Филипче, смета дека може да биде...

Студија: Само 5 отсто од населението во Шпанија развило антитела на...

Само 5 отсто од населението во Шпанија развилo антитела на новиот коронавирус ковид-19, покажува студија објавена во медицинското спијание „Лансет“, пренесува Си-ен-ен. Ова сознание од...
- Advertisement -

НАЈНОВО

Исмевањето и навредувањето – значаен проблем во училиштата

Половина од учениците и наставниците (49%) истакнуваат постоење на тензии и инциденти во училиштата (со хетероген етнички состав), покажува истражувањето на тема „Насилството во...

Пет починати, 120 нови случаи на ковид-19 и 125 оздравени

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1367 тестирања, а регистрирани се 120 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-63, Куманово-4,...

Филипче: Наесен се очекува нов бран на ковид-19 кој може да биде посилен

Дополнителни болнички капацитети се подготвуваат за евентуалниот нов бран на ковид-19 наесен, за кој министерот за здравство Венко Филипче, смета дека може да биде...